Інструкція

Інструкція

Інструкція

Стерильна пов’язка, яка містить активоване вугілля та використовується для лікування всіх видів ран та важковиліковних пошкоджень, а також для зупинення зовнішньої кровотечі.

Опис медичного обладнання

Одноразовий стерильний бандаж з прошарком активованого вугілля у мікроволоконній формі з осмотичними та поглинаючими властивостями.

Склад

Активоване вугілля у мікроволоконній формі / Carbosorbensmicrofilamentaris

Поліамід / Polyamidum

Поліпропілен /Polypropylenum

Віскоза / Viscosis

Розмір

10х10 см

Пакування

3, 5 або 10 шт. в коробці, кожний упаковано окремо та стерильно.

Механізм дії

Дія основана на надзвичайних абсорбційних властивостях мікроволокон активованого вугілля, в результаті чого досягається значне осушення ексудату, витягування з рани токсинів та продуктів розпаду. Стійкий ефект осмотичного поглинання прошарку виникає в результаті створення і послідуючого довгострокового збереження у рані/пошкодженні сприятливого мікроклімату, який значною мірою сприяє процесу загоєння. Бандаж має надзвичайну здатність дезодорувати рану; його довгострокове застосування веде до значного знеболюючого ефекту та запобігає подальшому розмноженню мікробів.

Якщо бандаж застосовується з метою зупинення кровотечі поверхневих ран, то найбільшої абсорбції можна досягнути при безпосередньому контакті крові з поглинаючим прошарком волокнистого вуглецю, наявність якого значною мірою прискорює початок процесу коагуляції крові.

Показання до застосування:

- Лікування важко виліковних ран та тканинних пошкоджень, а саме: варикозної язви, пролежнів, гнійних хірургічних ран, запалення шкіри різної етіології;

- Зупинення кровотечі незначних порізів, значних подряпин та потертості,що кровоточать, лікування опіків;

- Видалення екзогенних токсинів та медіаторів після укусу комахи.

Основне нанесення

Лікування важковиліковних ран та пошкоджень засновано на додержанні умов так званої «вологої терапії». Це означає, що протягом усього часу застосування бандаж залишається повністю просоченим, нагадуючи вологе покриття. Накладання бандажу зазвичай починається з ретельного очищення рани/пошкодження. Бандаж можна різати у бажану форму таким чином, щоб він покривав всю поверхню рани/пошкодження. Перед нанесенням бандаж замочують у стерильному фізіологічному розчині, 1 % розчині перекисі водню або блідо-рожевому розчині перманганату калію (занурюючи бандаж у миску з розчином) та накладають чорною стороною до рани/пошкодження, таким чином, щоб сорбент мав безпосередній контакт з дном усієї рани. У разі глибоких пошкоджень, разом з бандажем використовуються тампони або волога стерильна марля чи подібний матеріал. Потім активний бандаж щільно фіксується до рани. Перед накладанням бандажу ми рекомендуємо наносити крем довкола рани, щоб запобігти мацерації шкіри. Перше нанесення бандажу рекомендовано на 6 годин. Повторне нанесення зазвичай робиться на 12 годин, а наступні бандажі накладаються за показаннями лікування, зазвичай після 24-48 годин, а також після 72 годин, доки рана не буде повністю вилікувана.

Для зупинення кровотечі ми рекомендуємо накладати сухий бандаж вугільним прошарком до рани та, залежно від інтенсивності кровотечі, з легким притисканням протягом 15-120 секунд. Якщо кровотеча зупинилась, бандаж знімають, а рану лікують як зазвичай. Якщо ні, – можна притиснути бандаж знову.

Перед нанесенням бандажу обережно видаліть будь-які сторонні тканини (наприклад жало) та якнайшвидше прикладіть вимочену пов’язку на зону ураження. Зніміть бандаж після затухання болю та припинення реакції інтоксикації.

Попередження

Бандаж є стерильним, доки він знаходиться в упаковці. Не дозволяється будь-яке подальше застосування невикористаних частин бандажу після відкриття стерильного пакету. Метод стерилізації – радіологічна стерилізація гамма – променями. Уникайте контакту з будь-якими розчинювальними або летючими речовинами. Не рекомендується зменшення періоду аплікації бандажу, за винятком випадків просочення ексудату крізь осмотичний діючий прошарок бандажу.

Потрапляння в середину організму не є шкідливим для здоров’я; проте, кишечник необхідно обстежити на наявність механічно викликаної кишкової непрохідності.

Зберігання

Рекомендовано зберігати у сухому темному місці при температурі +4 - +40°С та відносною вологістю не більше 85%. Більш високі температура та вологість скорочують термін придатності бандажу.

Протипоказання

Протипоказання невідомі.

Тимчасове збільшення чутливості або відчуття: під час використання діючого бандажу можливе тимчасове збільшення чутливості та болю у рані. Це може бути викликано полегшенням доступу запальних медіаторів до вільних нервових закінчень у зв’язку з інтенсивною чисткою рани. У разі болю ми рекомендуємо негайно припинити застосування активованого бандажу або відкласти його аплікацію до нічного часу і застосовувати його таким чином, щоб не турбувати пацієнта. Проте, намагайтеся застосовувати бандаж для лікування рани/пошкодження щонайдовше. Такі ускладнення зникають з поступовим лікуванням рани.

Карбонові волокна, що прилипли або зарубцювалися у рані: небажане прилипання вугільного прошарку (сорбенту) до рани/пошкодження може виникнути у разі недотримання основної умови «волого лікування», наприклад, якщо бандаж недостатньо вологий. У такому випадку ретельно промокніть бандаж одним з вищевказаних розчинів та обережно зніміть його через 5 – 10 хвилин. У разі довготривалого порушення принципів лікування вугільні мікроволокна можуть зарубцюватися до нової грануляції або епіталізації. У такому випадку видаліть бандаж з максимальною обережністю аби запобігти значному пошкодженню щойно сформованої тканини.

Татуювання: в разі проникнення вугільних мікрочастин до рани може виникнути легка пігментація. У разі гострої кровотечі вугілля видаляється з кров’яним потоком. У випадку хронічних пошкоджень татуювання збільшує загальну пігментацію, але в зв’язку з тим, що вона наявна разом з трофічними змінами, пігментація не є значною та має лише відносну естетичну важливість.

Попередження

Забороняється використання після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці або якщо упаковку було випадково розкрито. Не дозволяється повторне використання або ре-стерилізація бандажу. За жодних обставин не можна використовувати один бандаж для більш ніж одного пацієнта! Термін придатності та номер партії вказано на упаковці.

Термін придатності

5 років з дати виробництва.

Примітки

Незначне порушення краю карбонового прошарку або одиничні волокна, які стирчать зовні основного полотна оригінальної тканини не можуть викликати погіршення дії або обмеження використання виробу.
Будь ласка, не зберігайте виріб разом з органічними розчинниками або у середовищі з шкідливими летючими речовинами.